سایت آب شیرین کن قم

شهر قم بعنوان یکی از شهرهای تاریخی و مذهبی ایران که پذیرای سالانه ۱۰ میلیون زایر می باشد سالیان درازی از کمبود آب شیرین برای استفاده شرب و سایر مصارف رنج می برد. با توجه به نیاز این شهر، شرکت سازه سازان با همکاری وزارت نیرو و شرکت آب و فاضلاب استان قم با سرمایه گذاری برای احداث تاسیسات آب شیرین کن و بهره برداری و توزیع آب شیرین، گام بلندی در راستای رفع نیاز آبی ساکنین این شهر برداشت بطوریکه هم اکنون حدود ۱,۰۰۰,۰۰۰ نفر در شبانه روز می توانند از آب شیرین تولید شده از این پروژه استفاده نمایند.

مشخصات کلی پروژه :

نوع قرارداد :

.B.O.O ( ساخت ، تملک و بهره برداری )

سال بهره برداری :

۱۳۸۵

نوع سیستم شیرین سازی :

اسمز معکوس

ظرفیت تولید :

۶۰۰۰ متر مکعب در شبانه روز

مدت قرارداد : 

۸ سال

فرایند تامین آب :

آب شیرین مورد نیاز با استفاده از نصب دستگاههای آب شیرین کن با ظرفیت تولید ۶۰۰۰ متر مکعب در شبانه روز با کیفیت مطلوب و تحت نظارت وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی تأمین می گردد.

توزیع آب شیرین  :

آب شیرین تولید شده از طریق شبکه انتقال و توزیع به طول بیش از ۲۰۰کیلومتر که توسط شرکت آب و فاضلاب استان قم احداث شده در نقاط مختلف شهر توزیع می گردد. لازم به ذکر است که شبکه ایجاد شده مستقل از شبکه شهر قم بوده و مسئولیت نگهداری و بهره برداری از آن به عهده شرکت سازه سازان است.

فرایند فروش :

فروش به متقاضیان به روش های زیر انجام می گیرد :

سیستم های کارتهای اعتباری ( پایانه های آبسار ) :

در این روش شهروندان می توانند با استفاده از کارتهای اعتباری و از طریق ۲۷۰ دستگاه اتوماتیک آبسار که در سطح شهر نصب شده است، آب مورد نیاز خود را تهیه نمایند.

نصب انشعاب :

در این حالت آب مورد نیاز منازل مسکونی و اماکن عمومی  (بیمارستانها ، هتل ها و مدارس و… ) پس از درخواست متقاضی با نصب انشعاب به صورت اختصاصی از شبکه آب شیرین شهر تامین می گردد.

فروش به صورت عمده :

در این روش جهت تامین آب مورد نیاز کارخانه ها و شهرستانهای اطراف شهر قم، علمهایی به منظورآبگیری تانکرها در سطح شهر ایجاد گردیده که مورد استفاده متقاضیان قرار می گیرد.